ZŠ, SŠ, VŠ a dokola

5. dubna 2015 v 17:15 | shadisek |  Životní strasti mimoně
Škola je proces díky, kterému můžeme získat nějaké to vzdělání ale i obecnější rozhled o světě a jeho faktech. Začínáme s ní od 6 let našeho věku a končíme někdy s ní okolo 23 let. Někdo jí ukončí dřív, někdo později. Jde o to, že je to období, při kterém nám rodiče říkají, jak je úžasné a že se máme bavit a též si to "nic nedělání" užívat a využívat jej. Jenže do jaké míry je to zábava?
http://netdump.files.wordpress.com/2010/12/epicfacepalm.gif
Pro mě byla základní škola, celkem utrpení, ale tehdy jsem neměla patřičný rozum a tak, jsem plynoucí čas na škole nevnímala. A nevnímala jsem jej ani do konce střední školy ač zde už soužití se spolužáky bylo mnohem lepší než na základní škole, kde mě uráželi a shazovali. Více sebe a toho, co se děje kolem mě jsem si začala více všímat až po prvním roce na vysoké škole, kdy jste ve fázi budoucího života a povolání a vás tlačí myšlenky na to, co bude a nebude. Najdu si práci? Zvládnu zkoušky a následně ukončení VŠ? A mnoho dalších, při kterých se jen otazníky hrnuly. Do dnes nevím, co jak bude. Vím jen jisté, že instituce škola je pro mě životní utrpení a papouškování. Nebýt podělaného politického systému a rádoby EU mohla jsem už 4 rokem pracovat a ne dřepět na VŠ. Chápu, jaké věci jsou důležité a co je třeba, ale když vás bolí srdce bývá tomu jinak.
http://media.tumblr.com/tumblr_mcasusRKCS1qf7r8q.gif
Problém nastává ve chvíli, když si něco na škole poděláte a dojde k odložení. Letos jsem měla státnicovat. Nevyjde to hlavně díky mé blbosti a lenosti, kdy jsem nesplnila a na bakalářkou práci se pomalu vysrala. Jelikož jsem neměla dostatek materiálu pro zápočet, tak to odmítli přesunout i na září. No budiš. Jednoduše mohu ke státnicím až příští rok. Tenhle problém jsem řešila minimálně dva měsíce. A řeším jej stále, protože otec (s Mgr. titulem a narostlým frňákem) mi jasně ukázal a předhodil, jak neschopná jsem a byla. On sám říká, že ne, ale je mi jasný, co si jeho hlava myslí. S odložením dalšího roku tu vzniká háček, kdy si už musím zaplatit školné, jelikož se neplatí 3+1 rok. Celkově to bude pátý rok, co budu na škole. Možným jediným štěstím je to, že už nemusím chodit na přednášky a semináře. Budu mít více času na bakalářku a státnice, ale co si musím najít je nějaké pracovní místo, abych mohla zaplatit poplatky. Celkem sranda, když zpětně koukám, jak jsem si vše podělala. Fotr egoistický necitlivka, mamka klidačka a dcera líné budižkničemu, co studuje 5. rok bakaláře. Dosti komedie :D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eazi eazi | Web | 5. dubna 2015 v 21:17 | Reagovat

Klid, stávají se i horší věci. ;-)
A během toho roku budeš mít dost času na bakalářku, státnice a třeba i nějaký erasmus. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama