Říjen 2013

BTS - N.O

24. října 2013 v 9:51 | shadisek |  BTS
Ahojky všem. Dříve jsem psala jak se budu věnovat blogu. Trošku to nevychází. Ve škole je toho jak sracek a není vůbec na nic čas. Tak se moc omlouvá.

BTS neboli Bangtan boyes je skupina mladých kluků. Jsou velmi šikovni a talentovaní. Nedávno někdy okolo srpna měli comeback s touto písní, která kritizuje školství způsob života. Pro vas jsem sehnala video s českými titulkami, at víte o čem to je.

Pozn.: Text článků je psát z tabletu. Omlouvám se za pripadne nesrovnalosti. Nehorazne me štve jeho úprava slov a diakritika :-D, takže to nijak neupravuju. Díky za pochopení.

Block B - Very good

12. října 2013 v 18:00 | shadisek |  Block B
Nedávno tahle skupina Block B měla comeback. A musím říct, že velmi vydařený. Chlapci fakt mákli, jsou velmi šikovný a taky jim to právoplatně jde. Klobouk dolů.
MV (music video) se může zdát velmi šílený a zvláštní, ale je to cool a bomba :D. Doufám, že se Vám zalíbí a náležitě si jej užijete.

VIXX & OKDAL - Girls why?

11. října 2013 v 15:06 | shadisek |  VIXX
Dneska vyšel klip se spoluprací skupiny OKDAL. Osobně tuhle skupinu neznám, ale s kombinací VIXX to zní velmi dobře.
Při prvním shlédnutí se mi vykouzlil úsměv na tváři a hlavou sem třepala do rytmu. Tahle balada jestli to tak smým říct ve mě vyvolávala hřejivé a příjemné pocity. Cítila jsem se nějak veselá a nadšená. Moc se jim to povedlo! :)))

"Uuuu saranghae - Uuuu saranghae..."


Pozn.: saranghae - miluji tě

Cizincem mezi svými

11. října 2013 v 10:00 | shadisek |  Výplody (ne)dospělého mozku
Nedávno se mi naskytla příležitost navštívit srdce naší krásné republiky matičku naší země Prahu.
Myslím, že ne třeba vyprávět o tom, jak Praha krásná je, ale chci se zaměřit na pocity, které se mi drali ven z hrudi, když jsem se procházela tamníma ulicema.
V Praze je celkově rychlý ruch a život, který není pro mne to pravé ořechové. Já osobně pocházím z Českých Budějovic, kde je život pomalejší, klidnější a zdá se mi i lepší. Těžko si můžu udělat obrázek o tom, jaké je to bydlet v Praze, ale rozhodně nemíním žít uspěchaný a hektický život.

Při procházce, jsem se rozhlížela a sledovala okolí. Je fascinující pozorovat, jak se lidé chovají, jak jednají a jak žijí. Dřív se mi to nestávalo, ale v součastné době jsem si tam připadala, jak Alenka v říši divů. Ani nevím pořádně proč, nebo z jakého důvodu jsem se tak cítila. Ale jednoduše na to, že jsem Čech a občan ČR jsem se v Praze cítila cize. Necítila jsem se nejlíp. Možná je to způsobem rozdílného žití mezi našimi městy.

Na výlety jezdím ráda, když je čas a když jsou prostředky. Jinde nemám problémy se přizpůsobit, ale v Praze to šlo nějak mimo mísu, abych se tam cítila v pohodě, svá. Všecko se mi zdálo zvláštní, cizí, neosobní. Až na památky a architekturu.
Jediný co bych tak vytkla a nerada vytahuji, ale zdá se mi, že tam nebylo takové čisto, jak by mělo být. A třešničkou na dortu byla tahle momentka, kterou můžete spatřit zde na fotografii.
To mi vykouzlilo úsměv na tváři, protože tohle jsem nikdy nezažila, aby se stalo :D.
Fotografie byla pořízena 5 Října 2013.

Tupost nudného života

7. října 2013 v 8:32 | shadisek |  Výplody (ne)dospělého mozku
velmi se omlouvá ze případně překlady a chyby. Text neproběhl korekturou protože jsem to psala ve škole na tabletu. Dekuji

Když byvam někde mezi hromadou lidi, mívam ve zvyku je z dálky pozorovat a různé přemýšlet o světě, mem životě či o lidském chování.
To jednou jsem byla ve škole, seděla jsem na schodech a koukala okolo sebe, kdo jak si počíná a spěchá. Neustále premyslim proč lide někam spechaji, kam se ženou, za jakým účelem a co je vůbec pohání z poza zadku. Já to osobně nechapu, protože život na teto planetě a na našem světě je v podstatě bezvýznamný a opomyjeny. Měli bychom se rozhlednout okolo sebe a všimnout si toho jak sobě skodime. Nejen ze skodime světu ve kterém zijem, ale především sobě. a to mnoha zPusoby. Válkama, blbostma, ekonomikou, kdy řešíme spoustu kravín, politika pěkná hnusota, kapitalismus. Peníze samy peníze. Je to Desné nevyrovnaný.
Proč zrovna tupost? Já osobně přesně nevím, ale zda se mi ze lide tupě hledí pred sebe a proto nic okolo sebe nevidí. nevidí tu jedinečnost která se nám naskýtá.
Celkové se mi zda ze mezilidské vztahy vaznou to je špatně. A v rámci rychle doby se vzdalujeme a zhoršuje se to.

Je to jen výňatek toho co se mi honí v palici. Co vy si o tom myslíte, nebo jestli jste někdy takhle o tom přemýšleli?

MBLAQ - No love (překlad)

4. října 2013 v 12:40 | shadisek |  MBLAQ
Inspiraci pro design blogu jsem též našla v nejnovějším albu MBLAQ - Love beat.
Toto album vytvořili, aby fanoušci nestrádali až budou na turné, které probíhalo o prázdninách.

Od klasiky, kterou znám od Mblaq je to něco trochu jiného, ale stále jsou to Mblaq :). Písnička je velmi příjemná a milá, oddechujicí.
Taky jsem se pokusila o překlad. Upozorňuju je to amatéřina. Nikdy jsem nějak extra věci nepřekládala a nemám tolik zkušeností, ale jednou se začít musí ne :D.

Pozn.: tento a ostatní překlady jsou má práce. Výsledky prosím berte s rezervou není to oficiální a ani profesionální překlad. Tyto překlady slouží jako představa o obsahu písní. Děkuji shadisek.


Přibližný překlad (berte s rezervou :D)

Opět dneska nosím usmívající se masku
a jdu ven a předstírám, že se nic neděje
Ale já chci k tobě běžet,
ale kráčím s pomalými kroky

Mé srdce je zraněné a mé tělo se propadá dolů
Ale já do nekonečna k tobě hledám lásku
Nemůžeme vidět lásku,
silný virus který tě nutí ztratit lásku
I když oslepnu, nemohu nikdy (vůbec) nikdy (vůbec),
následuji rozptýlené vzpomínky
nemohu cítit lásku,
temnota padá na mé srdce, které je tiché,
i když ztratím můj konec
Čekám na mou lásku, mohu nalézt lásku,
hledám tě pro mé srdce, má lásko

Žádná láska, ani peníze,
vidím, ulice mezi budovami
Je tak těžké přežít, když lidé odchází pryč a kradou se na pouličních bojích
Proč to lidé dělají stávají se zlými?
I když se vám to nelíbí, tak proč se stáváte zlými?

Mé srdce je zraněné a mé tělo se propadá dolů
Ale já do nekonečna k tobě hledám lásku
Nemůžeme vidět lásku,
silný virus který tě nutí ztratit lásku
I když oslepnu, nemohu nikdy (vůbec) nikdy (vůbec),
následuji rozptýlené vzpomínky
nemohu cítit lásku,
temntota padá na mé srdce, které je tiché,
i když ztratím můj konec
Čekám na mou lásku, mohu nalézt lásku,
hledám tě pro mé srdce, má lásko

dostal jsem tě a našel tě má lásko,
kde jsi, kde jsi, kde jsi

půjdu tam, kde se slzy zastaví
a tobě, kdo je sám
Nemůžeme vidět lásku,
silný virus který tě nutí ztratit lásku
I když oslepnu, nemohu nikdy (vůbec) nikdy (vůbec),
následuji rozptýlené vzpomínky nemohu cítit lásku,
temntota padá na mé srdce, které je tiché,
i když ztratím můj konec
Čekám na mou lásku, mohu nalézt lásku,
hledám tě pro mé srdce, má lásko

Design č.7

3. října 2013 v 11:46 | shadisek |  Past Layout
Ahojky, tímto prosím oficiálně zahajuji chod a provoz blogu.
Omlouvám se, že jste tak dlouho čekali, ale velmi Vám děkuji za vaši trpělivost.

Představuji Vám new layout, který je opět inspirován mojí oblíbenou hudební skupinou z Jižní koree - MBLAQ.
Do budoucna chystám články, které bohužel stále nejsou dokončeny a ani jsem je nezačala dokončovat (velmi se stydí:D). Ale mám připravená témata, tak by to neměl být takový problém. Jinak se také chystám věnovat více K-popu, abych Vám ho více představila (což je hudba vznikajicí z Jižní koree). Plánuju sem přidávat více hudby (se říká, že hudba šlechtí a hladí na duši ne? :D) v rámci K-popu.
Co se týče grafiky, i ona by neměla zůstat pozadu. Dřív sem plánovala spoustu věcí i naplánováno mám, ale vázne to. Jediným háčkem bude škola, která mi bude stěžovat mojí tvorbu a následné zveřejnění.
Jinak ohledně ostatních věcí, to bude klasika. Budu přidávat na co budu mít chuť a co Vám chci posléze představit či ukázat.

Když to shrnu kolem a kolem budu se snažit vyšší aktivitě. Blog by neměl zaostávat. Samožrejmě v rámci možností a mého času, který tomu budu věnovat a který mi bude ukraden školou a volnočasoovou aktivitou.

Díky, mějte se pěkně a v brzké době napísanou :)
Zdraví:

Minulý vzhled blogu:

Trpělivost

1. října 2013 v 0:12 | shadisek |  Administrace
Ahojky všem.
Tohle je kraťoučká zpráva o tom, že dneškem mi začala opět škola. Což z předchozí informace znamená můj návrat. Doufám, že se těšíte. Celkem je vtipný že ač se na návrat na blog připravuji nemám nic připravené krom new designu. Musím hlavně dodělat články, které jsem chtěla sepsat a mít je hotový a tím i rozebírat snad pro vás zajímavá témata ošpěrkované mými názory a pohledem na dané téma. Jsou to věci, které me určitým způsobem zaujali nebo mě nakrkly:D.
Tento týden očekávejte můj návrat, prostě to už musí být! :D Nebo mě zabijte :D.
Mějte se a opět děkuji za vaši trpělivost vydžte :)