Duben 2013

Retro bordel

28. dubna 2013 v 11:31 | shadisek |  Výplody (ne)dospělého mozku
Mě by zajímalo, co pro vás vůbec znamená Retro. Jako malé holčičce mi dělalo problém porozumnět slovu Retro. Ale dnes si retra važím víc než cokoliv jiného. Je to vzácná věc, která odešla se staoru dobou a nahradila ji doba nová, která je neznáma. V Retru určtě sídlí zkušenosti nabyté lidmy, kteří měli lepší morálku než dnes. Je mi líto, že všecko se tak vytrácí.

Móda je plná retra. A nechápu, jak nekdo může označit věci za trendy, když už to vymslel někdo jinej a světě to žije už nějaký ten pátek. Mě přijde blbost žít trendama. Stejně si lidé nosí, co chtějí.

Pak mě naštvala reklama na jedno auto. CZ jsem nenašla, ale ji chápu jako, že retro je špatná věc a pryč s ní. A vůbec s emi to nelíbí.

A co vy jaký máte vztah k Retru?

Volnost a mor

26. dubna 2013 v 21:03 | shadisek |  Výplody (ne)dospělého mozku
Skála třpytící se nachem
zář valící se s dechem.
vše jedinečné
a nekonečné.

Je ztraceno v prázdnu
věcí, které nemají smysl.
Pro nikoho nemají význam a cit
jen vyvolení touží volnost mít.

Chci sílu mít a nikomu ji nedát
chci volnost a nikoho se nebát.
Strach je věc stálá
a vědění je moc malá.

Kecy a blufy světu vládnou
jen děti vše berou hrou.
a dospělí ten dar ztrácí.

Touhta osvobodit se je silná,
lidi jsou mor.
a já pouhý jsem tvor
snažíc se být volná.

Tak proč já.

Proč mě co si nutí
jít s davem.

Nechci jít,
duše bolí,
a já chuť mám dát vale všem.

Mějte se tu blaze
a čest dejte špíně...

http://s8.favim.com/orig/72/fuck-lithunia-pink-swag-me-out-Favim.com-681341.jpg
:D :D :D

Shrnutí 22.4. - 25.4. 13

25. dubna 2013 v 10:36 | shadisek |  Životní strasti mimoně
Tak za prvé se musím zmínit o jedné kauze se spolužačkou, kterou jsem od pondelí do středy zažila. A směju se tomu, protože to jinak nejde. Dotyčná není nijak úžasná, ale jak se ukázalo i po klevetách, tak je arogantní, na všecko si stěžuje, všecko jí vadí a je áž moc aktivní. Měla jsem s ní jednu prezentaci, jenže ona už jí udělala na začátku semestru aniž by se mě zeptala, jestli to neuděláme společně:D. Já to tak plánovala. Pak se jí ptám ať mi to pošle na mejla, do pondělí nic a už je to nějakej měsíc. Tak se jí ptám(pondělí) jestli už to náhodou nemáme ve středu prezentovat a to jsem ji poslala SMS. A mě vadilo, že se vůbec neozvala ani druhý den a šlo mi o princip v rámci odpovědi na SMS. Pak když se večer v úterý ukázala na fb, tak opět se ptám a ona "to je jako moje chyba, že to nemáš (vytisklý papíry)? A neměla si náhodou na to celou dobu?". Jen tak já všecko dělám na poslední chvíli, ale to je u mě normální. Nejspíš to nechápala. Tak dobře, kouknu se na danou látku a ptám se ji, jestli mám přečist tu jednu stať. A ona "nene, domluvíme se zítra!!!". Mě za prvý absolutně nakrkly ty vykřičníky a za další sem se celou dobu tomu smála. Jaká to je logika.
Hold někdy jsou situace, kterým se člověk musí smát místo toho, aby to řešil. Někdy inteligence lidí je pozoruhodná:D.

Pak mě sere neuvěřitelněj tatík. Myslím, že asi nejsem jediná, ale ono je to tak ubíjející a děsný, když vám tatínek nevědomky ukazuje, jak nejste podle jeho představ. A ten můj se s tím nechce a asi nikdy nesrovná, že nejsem jako on. A taky nebudu, tu radost mu neudělám. Občas si připadám, jak když jsem dítě nějaké chyby, za kterou můžu já. Ale chyba je v tom, že by si měl reklamovat varlata páč odtud já pocházim. Neníliž pravda? :D

Poslední dobou žasnu nad lidma, jaký jsou to prasata a kreténi. Abych byla upřimně nejupřímnější já lidi nemám ráda. Spíš abycch na sebe něco práskla trpím určitou fobií, kdy se lidí bojím. :D Jako snažim se toho zbavit, ale de to horko těžko, když k tomu navíc máte psychický blok.
http://s5.favim.com/orig/69/apple-earth-mac-Favim.com-640006.jpg
A celkově na téhle planetě jsme my tím nejhorším...

...zbytek už je na vás, co si o tom myslíte :D.

Bolest duše

22. dubna 2013 v 14:31 | shadisek |  Výplody (ne)dospělého mozku
Proč je mi tak špatně, když není žádný důvod.
Proč se cítím, jak kdyby mě zadupalo sto slonů.
Proč se cítím, jak kdybych se v duši propadala do husté černoty.

Cítím, jak se topím v bažině prázdnoty a věčné bolesti. Můžu o tom mluvit donekonečna a vyžívat se ve víru trpkosti. Ale to nejde, brzo bych vám otrávila váš život.

Ale co je mi do vašeho života, když sama trpím a nikdo mi nepomůže? V první řadě musím pomoct sama sobě, ale jak když vás všecko non plus ultra pohlcuje. Z podobných situací vás dostane jedině zázrak, který je nečekaný a stoji za to.
Stavy, kdy čekáte, až se něco pohne, jsou užírající.

Celkově dělám si to sama, že se tak ubíjím? Nebo je to tím, že život je svině a mě nutí, abych se pohnula já? A co když se nechci hnout? To je těžký. Je těžký něco udělat, protože to něco vám to stěžuje se pohnout. Není odkud cesty zpět.

cry, crying, deapressing, depressed

Smích jako nejcenější věc

21. dubna 2013 v 12:12 | shadisek
Tohle prožívám, když jsem s kámoškama, které miluju a jsou pro mě vším, co mám. S nimi se cítím, tak bezstarostná a plná života. A můžu s nimi odhodit menší zabrany a vrhnout se do víru zábavy :D.
A smích je zdravý, tak šup šup... :D

http://data.whicdn.com/images/54061905/tumblr_mir8juJBvO1rqesbjo1_500_large.gif

Sovička

20. dubna 2013 v 18:00 | shadisek
Tak tahle sovička mi úplně připoměla soutež Turnaj tří kozelníků a Harryho Pottra. Taky bych se nechala pěkně drbat na hlavince. A hned bych si jí vzala domu a nebo bych si jí pořídila do školy čar a kouzel :D :P

http://forgifs.com/gallery/d/204807-1/Owl-head-scratched-feelsgoodman.gif
facebook.com

Maminkovské sněmy

18. dubna 2013 v 19:00 | shadisek |  Výplody (ne)dospělého mozku
Jo dnešní maminky jsou knižní maminky. Víte proč? Protože jen čučí do knížek a na weby. Místo toho , aby poslechly své mamky a užili babských rad, které jsou stejně nejlepší. Například má ségra. Ta když čekala Kubu, tak to byla knížka sem a knížka tam. A když mluvila, co by se mělo robit, tak to z ní lítalo jedna báseň, ale co se týče do praxe to šlo trošku do kelu.
ALe postupem času a hlavně praxí přišla na věci, který se jí hodí. Ale k radám je trošku stále hluchá i když Kubovi budou 3roky :D.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/600x338/Apr2012/975311.jpg?80fd

Pak mě fascinují sněmy maminek a jejich ratolestí, co dělají všude bordel. Měla sjem tu čest to zažít při setkání s kámoškama v Mekáči. Jako byl to nezapomenutelný zážitek, kdy si chcete v klidu pokecat,a le dot oho vám řinčí haranti. POmalu neslyšíte ani vlastního slova, což potom slovo kámošky. Smůla. ALe je fascinující se divat na ty mamky, co klevetují o svých manžílcích a děcka nechají řádit. Jako po odchodu z Mekáče jsem byla vděčná, že můj sluchový bubínek přečkal a přežil zvukové ataky.

Pomíjivost krásy

17. dubna 2013 v 17:00 | shadisek |  Výplody (ne)dospělého mozku
Květů je málo
a málo času kolik by za to stálo.
Květů je dost
ale snobských postů je moc.

Květ je dar
ale většina v tom vidí jen zmar.
Zmar brán, jako věc
a ne brán jako zázrak přec.

Škoda těm, co jsou slepí
škoda těm, kdo neví.
Hold těm, co v ně věří
Hold těm, co srdce by za ně dali.

Krása je květ a
květ je krásný.
Stejně tak cenný jako život a jedinečnost v něm.

http://s5.favim.com/orig/53/beautiful-blossom-flowers-lake-Favim.com-497576.jpg

Rybník plný bahna

15. dubna 2013 v 15:15 | shadisek |  Životní strasti mimoně
Ahoj všem. Na příští dva roky mám zvolené téma pro bakalářskou práci. Imobilizační syndrom v důsledku úrazu z pohledu pacienta a sestry. Jako celkové téma se jeví velmi dobré a dobře se může zpracovat. Ale...

Za prvé jsem zkoušela si zařídit rešeřži. Což je seznam zdrojů a literatury pro zpracování námětu. Jak jsem se dozvěděla celou dobu jsem žila v mylné představě o tom, že sepíšu formulář, který posléze předám knihovnici a ta by mi eventuálně vyjela veškerý seznam a pak zbytek by záleželo na mě. Chyba lávky. Dělají to úplně jinak a celkem debilně. Ve finále si to musíte sehnat sami a komplet najít. Jen vám pomůžou takovým způsobem, že jen zprostředkují konzultaci a tím to hasne. Závěr je takový, proč mají na tyhle věci debilní systém. Aby věci mohly jít jednoduše, když jdou složitým postupem.

http://s8.favim.com/orig/72/beautiful-books-quote-text-Favim.com-674925.jpg

Za druhé, proto, aby nám téma uznali a uvedli pod naše jméno, musíme sepsat podklad, který zkopírujeme a poté odevzáme pro určité lidi. Tady se však naskýtá taky debilní háček. Formuláře na to mají, což je fajn, ale tak debilně složený, že opět kocourkov. Kohokoliv se od nás zeptám, tak mi řekne to, co jsem si ve finále myslela, že to tak bude. Takže v podstatě se nedozvím to, co potřebuji. A za další, že všichni jedou na stejný vlně plácání se v bahně.

http://s2.favim.com/orig/32/art-print-blue-dress-creepy-fog-girl-Favim.com-257117.jpg

Tak přemýšlím, jak to asi udělám. Ale když se na to zaměřím a budu se fakt zpracování podkladu věnovat, ke konci to zas tak horký nebude. To víte ráda maluju čertíky na teď a ráda se ptám ostatních než, abych z vlastní iniciativy a z vlastního zájmu šla sama a ptala se výš postavených lidí, kteří tomu rozumí víc než my všichni dohromady. Jak ráda bych tohle chtěla umět :D. Sebevědomě nakráčet a všem říct černý na bílým.

Supermassive Black Hole - Muse

15. dubna 2013 v 11:43 | shadisek |  OTHER MUSIC
Je to asi nejznámnější song, co se týče Twilight sagy. Ale když twiligth vynechám, Muse jako skupina jsou bomba. Mají dobrý rock, pěkně hrají, má to hlavu i patu :). Takže mějte se krásně a užívejte si den, protože venku je pěkně.