Prosinec 2012

31.12. 2012 - Silvestr

31. prosince 2012 v 19:35 | shadisek |  Životní strasti mimoně
Ahoj všem, aby se neřeklo přeji pěkného silvestra, neopite se moc, ať krásný je nový rok plný klidu a ne bordelu :D
Já osobně ho nemusím slavit, ale každý to slaví podle svého :). Hlavně ten klid a žádný problémy a tak :)

foto: naše připravené pohoštění, na můj vkus je toho jak pro 10 členou rodinu :D

Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?

20. prosince 2012 v 14:00 | shadisek |  Výplody (ne)dospělého mozku
Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš? V ten moment nevidím nic :D. Vidím jen černo za víčky. Až za pokusu je otevřít se mihnou první obrazy mysli. Nebo jsou to vzpomínky na to, co se nám v životě líbilo nebo to co v nás zanechalo špatnout stopu? Naše představivost dokáže být tak silná, až nás může pohltit a nepustit. Co se může dít? Cokoliv, já mluvím ze své zkušenosti. Fanzatie a představy vás dokážou pěkně oddělit od kruté reality. Je to ta krutá realita, která vás tíží a ničí a chcete od ní utéct co nejdál a ulevit si od té bolesti. Pak svět tvořený naší myslí působí jako náš teplý milovaný domov, který nás po každém příchodu pohladí a ukonější, ale ne na dlouho. Ale činí to spoustu problémů. Například deprese, též problém začlenění do společnosti což má za následek samotu a víc prohlubující se psychické problémy a další. Proto je důležité mít osobu, která při nás bude stát za každých okolností. Je to nějvětší zlato co můžeme mít. Když nikoho nemáte je dobré se obrátit i na nějakou pomoct u jiných, kteří vám rádi pomocnout ruku dají.
foto: google pictures

Není čas neb Vánoce se blíží

19. prosince 2012 v 15:27 | shadisek |  Životní strasti mimoně
Všecky vás vítám seč můžu, protože jak víte Vánoční čas se blíží a nedá všem pokoj, než bude po všem:D. Já moc čas nemám. Na krku mi visí můj neodbytný synovec, který vás rozptyluje a něco furt bez přestavky něco chce a když není po jeho je to problém jak sviňa. Jenže já sem i přísná teta, takže sme s nim poměrně rychle hotova:D. Pak je tu na řadě pečení, vlastně poprvé sama peču se vším všudy, zadělávky těsta po mazaní lineckého. Jsem na sebe pyšna, protože my to všecko jde od ruky :). Pak mě čeká úklid, mejdan s holkama, kdy si dáme dárky. Štěstní , že už žádný dárky nemusím kupovat, jen zítra musím něco malého sehnat sestře:). Po rozkliknutí celého článku najdete mou tvorbu dárkového balení :). Na příště se těšte na téma týdne, které připravuji "Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?".

foto: google pictures

17.12. 2012 - děštivý Pondělek

17. prosince 2012 v 19:28 | shadisek |  Životní strasti mimoně
Všecky Vás zdravím a jak tušíte, už se nám ten vánoční shon krátí. Naštěstí už nemusim nic řešit. Dárky jsem sehnala i přes šílený děštivý počasí a nakoupila věci po stromek, který stále nemáme a řeší se zda bude umělý či živý. Mě je to celkem jedno jaký bude, hlavně, že bude ne:D. Též dopoledne jsem byla na odběru plasmy. Předím jsme měla nějakou tu pauzu a bylo znát, že to je lepší když máte víc jak dvoutýdení odsun. Zjistili mi, jakou mám krevní skupinu, měli to jako nějakou akci, což bylo fajn a na 100% sem si konečně jistá jakou značku má moje krev :) (AB negativní - pro upřesnění je to vzácná skupina). Po příchodu domu mě naštval, co nasral otec, na kterého jsme spoléhala, že bude péct já se přidám a bude to good, ale omyl, spal! Škoda se rozčilovat na někým, s kým zaručeně nehnete. :)

Tady jeden obrázek na uklidnění, spousta z nás si přeje být volný, jak tento pták:)
Kéž by to tak šlo :/.
foto: google pictures

Ďáblík s modrýma očkama

13. prosince 2012 v 20:17 | shadisek |  Životní strasti mimoně
Už 2,5 roku jsem tetou mého milovaného synovce. Hlavičku mu pokrývají vlásky s barvou andílka, ale očka plná barvy modře tu na vás pykle kují. Je roztomilý, úžasný i dokáže být hodný. Co se týče, ale špatných vlastností dány výchou tu máme vyčůranost, vzteklost, hysteričnost a hlavně rozmazlenost.

and, black, black and white, boy
foto: favim.com

Stav - když nemáte chuť psát článek

13. prosince 2012 v 17:49 | shadisek |  Výplody (ne)dospělého mozku
Všecky vás zdravím v zimní večer. Už nám pádá snížek, který děti milují a jak smyslu zbavení jsou v euforii. My dospělí jsme otrávení a znechucení a divíme se nad tou energii těch smradů :D. Z poza oken je to krása, když si vločka za vločkou padá a lítá, ale co je to za život když spadne, tak roztaje :D. Cíl: padnout a roztát. Mě to přijde vtipné, nevím proč, ale možná je to tím, že v mém mozku je prázdno a divno.

deviantart.com - ovšem tenhle obrázek je kouzelný


Rin - Murasaki no yukari

12. prosince 2012 v 12:47 | shadisek |  SÓLISTI
Rin - Murasaki no yukari - tahle hudba ma krásnou gradaci, která vás pohltí. Mě pohltila, že sem s pomocí otce si přepsala noty v rámci možností a naučila se jí hrát na flétnu. Pokrok to byl velký, ale furt to nebylo ono. Dělá to ta jejich flétna, kterou bych někdy chtěla mít :). Přeji příjemný poslech :).


Rin - sakura sakura

12. prosince 2012 v 10:00 | shadisek |  SÓLISTI
Tahle skladba od Rin - sakura sakura, me uchvátila svojí krásnou netradiční muzikou a zpěvem, který si s váma pohrává a lahodí uším. Tento styl hudby se mi líbí :)


Ayumi Hamasaki - Mirrorcle world

11. prosince 2012 v 21:45 | shadisek |  SÓLISTI
Ayumi Hamasaki je jednou z nej japonských zpěvaček. U nás něco jako Lucie Bílá, ale pro mě je to debilní přirovnání :D. Také je jednou, kterou jsem začala poslouchat a dala se na japončíky. Kdo by to byl řek, že já je budu poslouchat, ale světe div se není na tom nic špatné a přijde mi to fajn :). Doufám, že se vám tenhle song bude líbit.


Marina and the diamonds - fear and loathing

10. prosince 2012 v 19:02 | shadisek
Marina and the diamonds - fear and loathing - tenhle song se objevil při scéně, kdy Damon dal Eleně svojí krev, protože údajně nemohla jinou a všecko vyzvracela. To byl pokus, že se tím všecko zpraví. :D Tahle píseň je úžasná a nedám bez ní ránu, je taková mno kouzelná :D.